Ankara’da yeni normalleşmeye dönüş

Korona virüs ile çaba kapsamında alınan önlemlerin uygulanması, kademeli olağanlaşma sürecinin üçüncü etabının başlamasıyla geride kaldı. Korona …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.07.2021
A+
A-

Korona virüs ile çaba kapsamında alınan önlemlerin uygulanması, kademeli olağanlaşma sürecinin üçüncü etabının başlamasıyla geride kaldı.
Korona virüs ile çaba kapsamında alınan kimi önlemlerin uygulanması, kademeli olağanlaşma sürecinin üçüncü etabının başlamasıyla sona erdi.

İçişleri Bakanlığının 27 Haziran’da yayımladığı genelge doğrultusunda kademeli olağanlaşma süreci saat 05.00 prestijiyle Türkiye’de başladı.

Buna nazaran, Pazartesi-Cumartesi günleri saat 22.00’den sabah 05.00’e kadar olan ve pazarları ise tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile sınırlama müddetince uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlaması sona erdi.

Tüm iş yerleri, ruhsatlarındaki faaliyet konusuna nazaran ilgili yönetim tarafından belirlenen açılış kapanış saatleri çerçevesinde faaliyet göstermeye başlayabilecek.
Kapalı yüzme havuzları hizmet verebilecek. Açık yüzme havuzları, 1 Haziran’daki genelgeyle faaliyete geçmişti. Sinema salonları, hamamlar, sauna ve masaj salonları ile cümbüş yerleri üzere iş yerleri de müşteri kabul etmeye başlayacak.
Kahvehane ve kıraathanelerde taş ve kağıt oyunlarına ait kısıtlama kaldırıldı.
Konser, şenlik, gençlik kampı üzere etkinlikler, açık alanlarda kişi başına 4 metrekare, kapalı alanlarda 6 metrekare yer bırakılarak düzenlenebilecek. Kent içi yahut kentler ortası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu sayısı sonlandırmasına son verildi. Ayakta yolcu taşımak hür hale geldi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocukların kent içi toplu taşıma araçlarını saat sınırlaması olmaksızın kullanabilmesi mümkün oldu.
Kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanan 10.00-16.00 mesai uygulaması sona erdi ve olağan mesai nizamına geri dönüldü.
Sünnet, nişan ve kına üzere etkinlikler hür oldu. Piknik ve mesire alanlarında mangal yakmak özgür hale geldi. Restoran, lokanta, kafe üzere yeme içme yerlerine girişte ateş ölçümü, HES kodu sorgulama, maske takma önlemlerine devam edilecek. Masalar ortası uzaklık 1,5 metre olacak, birebir masada oturan kişi sayısı ise sınırlandırılmayacak. Nargile salonu ve nargile kafeler kapalı olacak, konaklama tesisleri de dahil olmak üzere hiçbir iş yerinde nargile servisi yapılmayacak.
Etkinliklere, Salgın İdaresi ve Çalışma Rehberinde belirtilen kural ve asıllar ile paklık, maske ve uzaklık prensiplerine uyulmak kaydıyla müsaade verilecek.
Nikah ve düğünlerde iştirakçi sayısı sınırlanmayacak. Nikah ve düğünlerde, kapalı yerlerde uygulanan kişi başına minimum 6 metrekare yer bulunması kaidesi devam edecek, iştirakçi sayısı sınırlanmayacak. Nikah ve düğünlerde yiyecek ve içecek ikramı 15 Haziran’dan itibaren yapılabiliyordu. Bu uygulamaya devam edilecek lakin yeni periyotta bu etkinlikler sırasında canlı müzik dahil müzik yayınına saat 24.00’e kadar müsaade verilecek.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.