DOLAR

31,2499$% 0.01

EURO

33,8271% -0.23

STERLİN

39,5309£% -0.18

GRAM ALTIN

2.053,92%0,10

ÇEYREK ALTIN

3.454,00%0,14

BİTCOİN

1914508฿%0.48607

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Ankara Büyükşehir Belediyesinde doğal afetlere karşı farkındalık konferansları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zelzele Risk İdaresi ve Kentsel Uygunlaştırma Dairesi Başkanlığı, doğal afetlere karşı farkındalık oluşturmak ve vatandaşları bilinçlendirmek emeliyle konferans dizisi başlattı. “Afetlere Karşı Dirençli Ankara” temasıyla “Afet Farkındalık Konferansları” serisinin birincisi, 25 Aralık’ta Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal afetlere karşı vatandaşları uyarmak, tedbir almalarını sağlamak ve bilinçlendirmek hedefiyle çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.
Sarsıntı Risk İdaresi ve Kentsel Güzelleştirme Dairesi Başkanlığı, toplumsal farkındalığı artırmak gayesiyle Başkent’te halka açık konferans dizisi başlattı. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa; Ankara Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Berkay Gökçınar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Sarsıntı Risk İdaresi ve Kentsel Uygunlaştırma Daire Lideri Memnun Gürler ile daire liderleri, Akademisyenler, STK temsilcileri, çok sayıda afet gönüllüsü ve vatandaş katıldı.

Tema: “Afetlere Karşı Dirençli Ankara”
“Afetlere Karşı Dirençli Ankara” temalı “Afet Farkındalık Konferansları Serisi” ile tüm Başkentlilerin doğal afetler konusunda daha da bilinçlendirilmesi hedeflenirken birinci konferansta Prof. Dr. Gürol Seyitoğlu “Türkiye’nin Canlı Fay Çizgileri ve Ankara’nın Sarsıntı Gerçeği”, Prof. Dr. Murat Ercanoğlu ise “Türkiye Geneli ve Ankara Özelinde Heyelanlara Bakış Açımız” hususlarında bilgi birikimlerini ve tecrübelerini paylaştı.


Doğal afetlerde mahallî idarelere büyük vazifeler düştüğüne dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, şöyle konuştu:
“Ankara Büyükşehir Belediyesi ismine afetlere katılan çok pahalı arama kurtarma timimiz bizimle birlikteler.
Elazığ sarsıntısı başta olmak üzere birçok can kurtarmasında özveriyle çalıştılar.

Gerek sarsıntı gerekse alınan önlemler konusunda çok pahalı bilgiler alacağız bu konferanslarda. Öncelikle bir bahse dikkat çekmek istiyorum. Afet müdahale planları Türkiye’de, afetin öncesi sonrası ve afet anındaki tüm yapılacakları belirleyen planlar. Bu planlar çerçevesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi üzere öbür tüm lokal idarelerimize ana tahlil ortağı olarak yardımcı bir vazife biçilmiştir.

Çok süratli karar alabilen, yer değiştirebilen, karar değiştirebilen, kararlılıkla gayret eden bir idare gerektiriyor. Türkiye’de yaşanan afetler; mahallî idare ünitelerinin yalnızca tahlil ortağı yan destekçi ortağı olarak değil de bu afet problemiyle büsbütün başından sonuna büyük ortak olarak oyuna dâhil edilmeleri gerektiğini ortaya koydu. Son sel olayında da gördük. Hem bölgedeki belediyeler hem dışarıdan müdahale eden belediyelerin faaliyetleri son derece değerli hale geldi.

Afet farkındalık konferanslar serisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi özelinde vereceği katkılar sebebiyle son derece değerli olduğuna inanıyorum.”
Prof.
Dr. Gürol Seyitoğlu ve Prof. Dr. Murat Ercanoğlu’nun sunumlarının akabinde soru yanıt halinde devam eden konferans, plaket takdimi ve teşekkür dokümanlarının verilmesiyle sona erdi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkentli muhtarlara bilgisayar eğitimi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI