Ankara Atatürk Orman Çiftliğinde yangın

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği arazisinde ağaçlık alanda yangın çıktı. Alev alan kısmın otluk bölgede olduğu, etrafında ise cam ağaçları …

Hediye sipariş alışveriş ankara
25.07.2021
A+
A-

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği arazisinde ağaçlık alanda yangın çıktı. Alev alan kısmın otluk bölgede olduğu, etrafında ise cam ağaçları bulunduğu ifade edilirken, 5-6 hektarlık bölgeyi kaplayan yangına itfaiye ekipleri tarafından müdahale ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olay yerine giderek, çalışmaları takip etti. Yavaş burada yaptığı açıklamada, “Yangını bir kişi çıkarmış. Aldığım bilgiye göre o şahıs güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı” dedi.

MİMARLAR SUÇ DUYUSURUNDA BULUNACAK
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Başkentin göbeğinde gözümüz gibi bakmamız gereken Atatürk Orman Çiftliği alanlarındaki yangın ve bize ulaşan vatandaşın feryadı. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız. AOÇ’ye yol yapanlar, yangına da yol açmışlardır” dedi.

ATATÜRK TARAFINDAN HAZİNE’YE BAĞIŞLANDI
İlk adı “Orman Çiftliği” olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün mülkü olan alan 1925 yılında kuruldu. 1937 yılında Atatürk tarafından Hazine’ye bağışlanan çiftliğin adı 1 Nisan 1950’de yürürlüğe giren 5659 sayılı Kanun ile “Atatürk Orman Çiftliği” adını aldı. 

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.