Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, aylar sonra ortaya çıktı

Çin merkezli perakende devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, Ekim ayından bu yana birinci defa görülmesinin akabinde şirket payları Hong Kong …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.01.2021
A+
A-


Çin merkezli perakende devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, Ekim ayından bu yana birinci defa görülmesinin akabinde şirket payları Hong Kong borasında bedel kazandı.

Çin merkezli perakende devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, Şangay’da 24 Ekim’de yaptığı konuşmasında, ülkenin finansal sistemini eleştirmiş akabinde ortadan kaybolmuştu. Çin’in en varlıklı ikinci insanı olan Ma konuşmasında, Çin’deki finansal sistemin vaktin gerisinde kaldığını söz etmiş ve inovasyonu engellediğini savunmuştu.

Ma’nın konuşmasının akabinde Çin’deki düzenleyici kurumlar Ma’nın şirketlerini inceleme altına almış, Alibaba hakkında tekelcilik suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

Çin medyasında yer alan haberlerde, Ma’nın aylar sonra ortaya çıktığı ve yardım vakfının projeleri kapsamında 100 köy öğretmeniyle görüntü konferans görüşmesi yaptığı belirtildi. Korona virüs salgını nedeniyle internet üzerinden yapılan toplantıda, Ma’nın 50 saniyelik görüntü ileti yolladığı ve “Salgın nedeniyle Sanya’da buluşamadık. Salgından sonra Sanya’da görüşmek üzere” dediği aktarıldı.

Alibaba’nın payları yükseldi

Ma’nın ortaya çıktığına dair haberlerin Çin medyasında yayılmasının akabinde Hong Kong borsasında süreç gören Alibaba’nın payları yüzde 5 bedel kazandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.