Aktarlarda virüse karşı ‘Udi Hindi Tozu’na rağbet

Koronavirüs ve soğuyan havalar hasebiyle kendilerini korumak isteyen vatandaşlar, aktarlardaki doğal eserlere ağır ilgi gösteriyor. Pandemi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.01.2021
A+
A-


Koronavirüs ve soğuyan havalar hasebiyle kendilerini korumak isteyen vatandaşlar, aktarlardaki doğal eserlere ağır ilgi gösteriyor. Pandemi devrindeki satışlar hakkında bilgiler veren Aktar Ali Kemal Şimşek, “İltihabı ciğerlere inmeden bedenden atabildiği için Udi Hindi Tozu bu devirde ağır istek gördü” dedi.

Pandemide insanlara doğal antibiyotiklerin deva sağlayacağını söyleyen Ali Kemal Şimşek, “Bu periyotta en çok beğenilen olan eserler zencefil, zerdeçal, udu hindi ve bitkisel yağlar. İltihap giderici ısırgan otu, ıhlamur bu eserler bu periyotta gündemde olan eserler. Halkımızda bunları kullanan vatandaşlar geri dönüş yapıyorlar. İçerisinde bulunduğumuz periyotta devalar aktarda satılan bitkisel eserler karanfil doğal bir antibiyotiktir. Boğazda ki iltihapları gidermede tesirli bir eser, ısırgan otunun yeniden iltihap giderici özelliği var. Bedende oluşan kistleri eritmek üzere bir özelliği var. Son periyotta de tabiplerin bitkisel olarak tavsiye ettiği Udi Hindi Tozu ve yağı çok satılan eserlerdir. Boğazdaki iltihabı ve ya Covid-19 virüsünü akciğerlere indirmeden mideden eritmesi ve bedenden atma özeliği ve yüksek ateşten müdafaa üzere bir özeliği mevcut. Bedenin bağışıklık gücünü koruma etme özelliğine de büyük tesir sağlamakta” dedi.

Şimşek, aktarlarda bulunan eserlerin vatandaşların bağışıklık sistemi için yararlı olduğunu söyleyerek, kelamlarına şu halde devam etti:

“Pandemiden ötürü beşerler süratli ve fazla kilo aldıkları için geliyorlar bizlere. Biz de bunlar için kekreyemiş, mathca, İsveç Şurubu üzere eserleri tavsiye ediyoruz. Bunlar da tesirli ve hiçbir yan tesiri yok, büsbütün bitkisel. Bunları öneriyoruz, bilhassa kış aylarında ıhlamur en çok satılan eserlerden. Tarçınla bir arada bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Mesela keçiboynuzu özü dediğimiz pekmez çok satılıyor. O da bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve fosfor, magnezyum bakımından varlıklı bir eser. Yaşlılarda kemik erimesine karşı yararlı bu eserler.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.