DOLAR

32,8495$% 0.08

EURO

35,1959% -0.17

STERLİN

41,6844£% -0.18

GRAM ALTIN

2.451,29%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.020,00%-0,27

BİTCOİN

2114341฿%-0.85755

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

AK Parti Ağrı İl Teşkilatı, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu


AK Parti Ağrı Vilayet Teşkilatı, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında hata duyurusunda bulunduklarını basın açıklaması ile duyurdu.

AK Parti Ağrı Vilayet Lideri Av. Abbas Aydın, Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan, Merkez İlçe Lideri Mehmet Nuri Yıldız bir ortaya gelerek, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında su duyurusunda bulunduklarını duyurdu. AK Parti Vilayet Teşkilatı’nın yaptığı ortak basın açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“AK Parti Ağrı Vilayet Teşkilatını temsilen, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ başlığını taşıyan 21’ncı unsuruna istinaden, Cumhuriyet Başsavcılığımıza hata duyurusunda bulunduk. Bilindiği üzere, Türkiye Cumhuriyeti devleti, direkt milletin yürüttüğü ve onun temsilcisi olan Büyük Millet Meclisinin yönettiği bir istiklal uğraşı sonunda kurulmuştur. Temelinde ulusal iradenin üstünlüğü olan Cumhuriyetimiz, çok partili siyasi sistemle birlikte, bu vasfını siyasi alanda da tam manasıyla hayata geçirmeye başlamıştır.

Elbette, en başından beri her devirde ulusal iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olmuştur. Ulusal irade düşmanlığı, kimi vakit darbeci, kimi vakit vesayetçi, kimi vakit marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran telaffuzları ve aksiyonlarıyla millete, milletin bedellerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla uğraş etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve ulusal bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur.

Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar uzanan birçok acı anıları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği unsurlu ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. AK Parti olarak en büyük gururumuz ve mutluluğumuz, bu büyük atılımda milletimizin temsilcisi olarak çaba safının en önünde yer alıyor olmaktır.

Türkiye’nin kalkınma ve demokrasi seyahatinde kat ettiği aradaki başarısı; akıl, vicdan ve izan sahibi herkes tarafından takdirle teslim edilmektedir. Bu sayede iktisattan hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir yere geldiğimizi en düzgün milletimiz biliyor.

Türkiye’nin kalkınma ve demokrasi seyahatinde kat ettiği uzaklıktaki başarısı; akıl, vicdan ve izan sahibi herkes tarafından takdirle teslim edilmektedir. Bu sayede iktisattan hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir yere geldiğimizi en güzel milletimiz biliyor.

Kimi vakit ulusal iradenin tecelli ahı olan Meclisin mehabetini bozan, kimi vakit medya mecralarını kirleten, kimi vakit evvelce mensubu oldukları kurumların saygınlığına ziyan veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız. Bu örneklerden biri, CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyon kanalında ’başörtülü bir hakimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını’ söyleyen, eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar’ın ortaya koyduğu haldir. Türkiye’nin artık geride bırakmış olması gereken, büyük acıların çekildiği ve bedellerin ödendiği bir sıkıntıyı yine gündeme getiren bu kişi, CHP’nin demokrat yaldızı altındaki faşist yüzünü bir defa daha sergilemiştir.

Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir toplumsal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Tıpkı formda, Genelkurmay eski Liderlerinden İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet merhum Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, bu türlü bir durumda da iktidarın esasen CHP’ye geçeceği istikametindeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir. Yalnızca bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği ulusal iradenin üstünlüğünü temel alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin, vesayet ve darbe periyotlarının hasretiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye kafidir.

Demokrasi tarihimiz de siyaset darbelerle her devir inkıtaya uğratılmıştır. Bugün seçilmişlerin en kritik demokratik uğraş süreci devam ederken, bu cins telaffuzların ve yaklaşımların, katiyen güzel niyetli olmadığı, ardında farklı ajandaların ve gayelerin bulunduğu tartışmaya mahal vermeyecek biçimde açıktır. Unutulmamalıdır ki terörle ve her türlü vesayet odağı ile gayret demokrasiyi muhafaza uğraşıdır.

Hak ve haslık uğraşında ülkemizin elde ettiği kazanımlara, vesayetten darbeye, terör örgütlerinin akınlarından memleketler arası tuzaklara kadar birçok badireleri göğüsleyerek sahip çıkan milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi, demokrasi ve hukuk hudutları içinde vereceğinden kuşku duymuyoruz.

Türkiye’nin 81 vilayetindeki AK Parti teşkilatları olarak biz de, yapılan bu atakları; demokrasinin kalbi ulusal iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir akın olarak görüyor ve hukukun bize verdiği hakları kullanarak, hata duyurusunda bulunmak suretiyle, milletimize ve tarihe karşı misyonumuzu yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm öteki siyasi partileri de demokrasi tersi bu açıklamalara reaksiyon vermeye davet ediyoruz. Benzeri her türlü teşebbüse karşı da birebir kararlılıkla uğraş edeceğimizi de bilhassa belirtmek istiyoruz.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TÜGVA’lı gençlerden görev başındaki polislere destek ziyareti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI