Ağrı’da İsrail saldırılarına tepki

Ağrı’da toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, Mescid-i Aksa’da Filistinlere ataklarını sürdüren İsrail’i protesto etti …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.05.2021
A+
A-

Ağrı’da toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, Mescid-i Aksa’da Filistinlere ataklarını sürdüren İsrail’i protesto etti.
Ağrı Kudüs Platformuna üye STK’lar, siyasi parti teşkilatları ve yüzlerce vatandaş, İsrail’in Filistinlilere yönelik hücumlarını protesto etmek için Meydan Mescidi önünde bir ortaya geldi.
Kudüs Platformu ismine basın açıklamasını okuyan Turgut Özmüş, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların birinci kıblesi ve tüm insanlığın ortak kıymeti olduğunu söyleyerek, “1917 yılından beri kademe evre Filistin topraklarını işgal eden İsrail, buradaki işgali planlı bir formda sürdürdüğü üzere her fırsatta Filistinli kardeşlerimize ve kutsalımız Mescid-i Aksa’ya saldırmaktadır. İsrail’in insanlığın ortak bedellerine, temel insan haklarına, memleketler arası hukuka ve beşere dair her türlü bedele karşıt bu hareketleri derhal durdurulmalıdır.

Bugün bunu sağlamak tüm insanlık için bir vazifedir.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ülkeler bu husustaki halini net olarak ortaya koymalı, toplumlar ise geniş insanlık ailesi ismine konuşmalıdır.

Bir asırdır devam eden bu işgale şayet bugün dur denilmezse yarın çok geç olacaktır.

Türkiye olarak, Kudüs’te yaşananlara karşı sesimizi yükselterek ülkemizin dört bir yanında reaksiyonumuzu ortaya koymalıyız.

Devletimiz de orada milletlerarası askeri güç bulundurmak dahil her türlü seçeneği düşünmelidir.

Artık kelamlı kınama devri bitmiştir, yaşananlar karşısında somut tedbirler hayata geçirilmelidir.” Tabirlerine yer verdi.

Açıklamanın akabinde Meydan Mescidi önünden yürüyüşe başlayan topluluk, sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi’ne kadar yürüdü.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.