50 komando dualarla Suriye’ye gönderildi

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığında konuşlanan 50 komando Suriye’nin Cerablus kentine …

Hediye sipariş alışveriş ankara
11.12.2020
A+
A-


Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığında konuşlanan 50 komando Suriye’nin Cerablus kentine uğurlandı.

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Cerablus’ta 6 ay mühlet ile vazife yapacak komandolar için Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığında uğurlama merasimi düzenlendi. Hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan merasim Komando Andı, Kuran-ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftüsü Fırat Kahraman dua etmesiyle devam etti.

Jandarma Komando Tabur Kumandanı Yüzbaşı Kamil Aksoy, “Cerablus’un güvenliğini 2 yıldır sağladığını, asil Türk milletinin varlığı ile onur ve gurur duyduğu dehşet nedir bilmeyen yiğit komandolarım dün Çanakkale‘de bugün Suriye‘de yarın milletimiz ve devletimiz bizleri nerede görmek isterse biz oradayız” dedi.

Merasime katılan ailelerle vedalaşan komandolar, alınlarına kesilen kurbanların kanı sürüldükten sonra Suriye’nin Cerablus kentine uğurlandı. Merasime, İlçe Jandarma Kumandanı Binbaşı Ümit Tahta, İslahiye Belediye Lideri Kemal Vural, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Kale, İlçe Emniyet Müdürü Bedrettin Sarıtaş ve komandoların yakınları katıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.