5 yaşındaki kız aritmetikle oyun oynuyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 5 yaşındaki Güldeniz Ulutepe isimli minik kız sayılar ile adeta oyun oynuyor. Aldığı mental aritmetik eğitimi ile …

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.06.2021
A+
A-

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 5 yaşındaki Güldeniz Ulutepe isimli minik kız sayılar ile adeta oyun oynuyor.
Aldığı mental aritmetik eğitimi ile toplama çıkarma yapmak Güldeniz için çocuk oyuncağı haline gelirken, minik kız hesap makinesinden bile süratli yaptığı tahlillerle görenleri hayrete düşürüyor.

Şimdi okuma yazma bilmeyen Güldeniz, saniyede bir gelen 10 adet 2 basamaklı ve yarım saniyede bir gelen 20 adet tek basamaklı sayıları zihninden toplayıp çıkararak gerçek karşılıkları vererek şaşırtıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Minik kızın Mental Aritmetik eğitmeni Fazilet Erök, eğitime başladığında sayıları daha hal ve biçim olarak yeni tanımış olan öğrencisinin bu düzeye 6 aylık nizamlı çalışma ile ulaştığını söyledi.

Erök, mental aritmetikte abaküs ile yaptıkları çalışmalarla, abaküs imajının çocukların zihnine 6-8 ay sonunda yerleştiğini ve 4 süreci yapmanın sırrının; yalnızca zihindeki boncukların yer değiştirmesi olduğunu açıklayan Fazilet Erök, tüm çocukların Güldeniz üzere olabileceğini vurguladı.

Kelam konusu eğitimi alan çocukların tüm okul hayatlarını çok başarılı geçirdiğini kaydeden Fazilet Erök, 5-10 yaş aralığının bu eğitime başlamak için ülkü olduğunun altını çizdi.

Minik Güldeniz’ in annesi Gülsüm Ulutepe ise kızının ulaştığı düzeyden çok mutlu olduğunu söylerken, bütün çocukların bu eğitimi almalarını tavsiye etti.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.