2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü Mansur Yavaş’ın

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Liderleri Vakfı) tarafından verilen ‘2021 Dünya Belediye Lideri …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.09.2021
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Liderleri Vakfı) tarafından verilen ‘2021 Dünya Belediye Lideri Başşehir Ödülü’nün sahibi oldu.
Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Başkent’te vatandaşların hayatını kolaylaştıran projeler başta olmak üzere şeffaf idare uygulamaları ve Ankara’yı Avrupa ve Asya’nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme vizyonu ortaya koyması, toplumun fakir ve dezavantajlı kısımlarını destekleyen çalışmaları nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Liderleri Vakfı) tarafından verilen ‘2021 Dünya Belediye Lideri Başşehir Ödülü’nün sahibi oldu.
World Mayor takımının yaptığı açıklamada, “Dünya Belediye Lideri Başşehir Mükafatı, Türkiye’nin Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a Avrupa ve Asya’nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme gayreti ve vizyonu nedeniyle verildi” sözleri yer aldı.

18 başşehir Belediye Lideri ortasından birinci oldu
Memleketler arası Şeffaflık Derneği ve İnsani Geliştirme Vakfı tarafından da daha evvel şeffaflık mükafatına layık görülen Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, 21 ülkeden 32 belediye liderinin aday gösterildiği ‘World Mayor’ aday listesinde bulunan Türkiye’de tek, Asya’da ise dört belediye liderinden biri olmuştu.


Finale kalmasının akabinde kendisine oy verenlerin gönderdiği soruları yanıtlayan Lider Yavaş, 18 başşehrin belediye lideri ortasından birinci olarak ‘2021 Dünya Belediye Lideri Başşehir Ödülü’ne layık görüldü.

Ankara’yı dünyanın en büyük başkentlerinden biri haline getireceğine inanılıyor
World Mayor, takımı, Yavaş’ın ‘2021 Dünya Belediye Lideri Başşehir Ödülü’nü kazandığını oy verenlerine gönderdiği bir e-posta ile duyurdu.


Lider Yavaş’a oy verenlere gönderilen e-postada mükafatın verilmesinin nedeni şu tabirlerle anlatıldı:
“Halkın itimadını ve şeffaflığı önceleyen bir idare anlayışı sergiledi.
Avrupa ve Asya’nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme vizyonu ortaya koydu. Yolsuzlukla yürek ve inançla çaba etti. Toplumun fakir ve dezavantajlı kısımlarını destekledi. Pak suya ve yenilenebilir güce yatırım yapıyor. İlişkileri zayıf olan bölgelere internet erişimi sağladı. Binlerce referans ve yoruma bakıldığında Ankara halkı ve Türkiye’den pek çok kişi Mansur Yavaş’ın Ankara’yı dünyanın en büyük başkentlerinden biri haline getireceğine inanıyor.”

“Bu muvaffakiyet Mansur Yavaş’a ilişkin değil, 6 milyon Ankaralının”
Mükafatın açıklandığı sırada Gençlik Parkı’nda düzenlenen Sakarya Zaferi’nin 100.


Yılı kutlamalarında bulunan Lider Mansur Yavaş, birinci açıklamasını da burada bulunan vatandaşlara yaptı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Yavaş, “Sevgili hemşerilerim, biraz evvel İngiltere’den açıklanmış. Natürel son derece keyifli olduk. Lakin bu muvaffakiyet Mansur Yavaş’a ilişkin değil, 6 milyon Ankaralının. İnşallah sizlerin ismine bu mükafatı alacağım.

Hepinize sonsuz sevgi ve hürmetler sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.