15 Temmuz hain darbe girişimi 5’inci yılında Sakarya’da anıldı

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü 5’inci yılında Sakarya’da binlerce kişinin iştirakiyle anıldı. Gerçekleşen programda konuşan Sakarya Valisi Çetin …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.07.2021
A+
A-

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü 5’inci yılında Sakarya’da binlerce kişinin iştirakiyle anıldı. Gerçekleşen programda konuşan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya özel bir kent insanları da asil ve özel beşerler Türkiye’nin kalbide bu özel kentlerde atıyor. Münasebetiyle Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda nasıl bir kahramanlık ortaya koymuşsa Sakarya, 15 Temmuz’da da tıpkı kahramanlığı ortaya koymuştur“ dedi.

15 Temmuz 2016 günü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsünün en kıymetli kilit noktalarından Sakarya’da binlerce kişi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda buluştu.

Toplumsal uzaklık kuralına dikkat edilerek gerçekleşen anma gecesine, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Garnizon Kumandanı Piyade Albay Atakan Ak, Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Büyük, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, vali yardımcıları, siyasi parti vilayet liderleri, belediye liderleri, 15 Temmuz gazileri, Sakarya protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program mehteran grubun gösterisiyle başladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Millete Sesleniş konuşmasının alandaki ekranlara yansıtıldığı merasimde hürmet duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Sonrasında Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden aktiflikte, hazırlanan kısa sinema izletildi. Aktiflik sonunda sela okunmasının akabinde Sakarya Vilayet Müftüsü Hasan Başiş tarafından dua edildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

“Kanımızla, canımızla toprakların vatanımız olduğunu ispat ettik ve gösterdik”
Program konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Aziz, “Yiğit Sakaryalılar, hoş beşerler 15 Temmuz, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışan hainlerin, vatanımızı, milletimi, bayrağımızı yere düşürmeye çalışanların helak olduğu gündür.


15 Temmuz Cumhuriyetimizin kurulduğu günden beri verdiğimiz demokrasi gayretinin en değerli anlarından biridir.

Bayan, erkek, genç demeden top yekun ihanet çetesine karşı dik duruşun bir timsalidir. Kanımızla, canımızla ve toprakların vatanımız olduğunu ispat ettik ve gösterdik.

Bizler nefes aldığımız surece kahramanlarımızı unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bir sefer daha şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize şifalar diliyorum.

Allah bu millete bir daha bu türlü acılar yaşatmasın. Bizim bir sloganımız vardı 18 Mart’ta Çanakkale geçilmez demiştik bir slogan daha ek oldu o da 15 Temmuz’da Türkiye geçilmez, geçilemeyecek” dedi.

“Sakarya özel bir kent insanları da asil ve özel insanlar”
Türklerin dünyaya insanlık öğreten bir millet olduğunu belirten Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde aslında en hoş kelamı bu asil millet söyledi.


Var olduğu günden beri yeryüzünde şanla, onurla anılan bu millet, dünya insanlığına kahramanlık öğreten, insanlık öğreten bu millet bin yıldır bu topraklarda yalnızca kendi insanları için değil tüm dünyadaki insanlara insanlık götürmek için gayret etti ve bu güne kadar getirdi her vakit da var olacaktır.

Sakarya özel bir kent insanları da asil ve özel beşerler Türkiye’nin kalbide bu özel kentlerde atıyor.

Hasebiyle Çanakkale’de, kurtuluş savaşında nasıl bir kahramanlık ortaya koymuşsa Sakarya, 15 Temmuz’da da tıpkı kahramanlığı ortaya koymuştur.

251 şehidimiz var, Çanakkale şehitlerimize ondan evvelki Malazgirt’ten başlayıp Kurtuluş Savaşı’na kadar olan ki şehitlerimize rahmet dileyelim gazilerimize ise tekrardan şükranlarımızı sunalım” diye konuştu.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.