Mamak Belediyesi’nden iki mahallede köşe bucak temizlik

Mamak Belediyesi, Tam Takım Sokaktayız (TKS) uygulaması kapsamında Demirlibahçe ve Şafaktepe mahallelerini baştan sona temizledi. Mamak …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.02.2021
A+
A-

Mamak Belediyesi, Tam Takım Sokaktayız (TKS) uygulaması kapsamında Demirlibahçe ve Şafaktepe mahallelerini baştan sona temizledi.

Mamak Belediyesi, sabahın birinci ışıklarıyla 400 kişilik takımla köşe bucak paklık yaptı. Mamak Belediye Lideri Murat Köse’nin de çalışmalara katıldığı uygulama kapsamında İmar Müdürlüğü’nden Fen İşleri Müdürlüğü’ne, Zabıta Müdürlüğü’nden Toplumsal Dayanak Müdürlüğü’ne belediyenin tüm ünitelerince mahallenin gereksinimi olan tüm çalışmalar gerçekleştirildi. Uygulama kapsamında sokaklar süpürüldü, kaldırımlar temizlenip dezenfekte edildi, çöp konteynerleri elden geçirildi, yol, kaldırım ve asfalt üzere gereksinimler da giderildi. Zabıta grupları de kısıtlama günlerinde hizmet veren esnafa ikazlarda bulundu. Takımlar ayrıyeten vatandaşların toplu taşıma araçları için sıklıkla kullandığı durakları da temizledi. Durak içi ve durak dışı mıntıka paklığı gerçekleştiren takımlar, durakları silerek hijyen sağladı. Lider Köse de çalışmaları bir yandan takip ederken, bir yandan da vatandaşa ve esnafa selam verdi.

Tam Takım Sokaktayız uygulamasının mesai mefhumu olmaksızın her hafta sonu farklı mahallelerde devam edeceğini aktaran Lider Köse, “Belediyemize kazandırdığımız paklık araçlarımızla ve kurduğumuz paklık takımımızla ilçemizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş toprakları temizliyoruz. Mesai mefhumu tanımaksızın sokaklarda gece gündüz demeden vatandaşımızın sıhhati için çalışıyoruz. ’Aslan yattığı yerden muhakkak olur’ derler. Sokağını, iş yerinin ve konutunun önünü pak tutan hassas vatandaşlarımıza da ayrıyeten teşekkür ediyorum. Hoş Mamak’ı Ankara’mızın en pak ilçesi yapmamız için halkımızın da hassas olmasını rica ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve ferah bir ortamda yaşayabilmeleri için asri misyonumuz olan paklık çalışmalarımızda hiç bir biçimde taviz vermemeye itina gösteriyoruz” açıklamasında bulundu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.